Güncel
Çan’da yaşanan sel felaketinden sonra  çalışmalar başladı

Çan’da yaşanan sel felaketinden sonra çalışmalar başladı

Çan’da yaşanan sağanak yağış sele sebep olurken, oluşan sel sonucu bazı köylerin dere yataklarında taşma meydana geldi. Çanakkale ve çevresinde etkili olan yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Çanda yaşanan sağanak yağış sele sebep olurken, Oluşan sel sonucu bazı köylerin dere yataklarında taşma meydana geldi.

Çan'da asırlık bayram eğlencesi

Çan'da asırlık bayram eğlencesi

Çan ilçesinde Ramazan Bayramı, 100 yıllık gelenek olan oyunlarla kutlandı. Çan ilçesine bağlı Derenti köyünde 100 yıldır devam eden ve Ramazan Bayramı'nda köye gelen misafirlere ayrı bir eğlence sunma amacıyla yapılan oyunlarda köy gençleri kadın elbisesi giyerek, nişan ve düğün törenlerindeki figürleri sergiliyor.

Çan Şehidini Sonsuzluğa Uğurladı

Çan Şehidini Sonsuzluğa Uğurladı

Sivas’ın Kangal ilçesinde bir arkadaşının silahından kaza ile çıktığı iddia edilen kurşunla hayatını kaybeden Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Yerli, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Çan'a Şehit Ateşi Düştü

Çan'a Şehit Ateşi Düştü

Sivas’ın Kangal ilçesinde bir arkadaşının silahından kazara çıktığı iddia edilen kurşunla şehit olan Kangal İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Yerli ‘nin (25) Çan'daki evi Türk bayraklarıyla donatılırken, yakınları da anne Sebahat Kiraz’a taziye ziyaretinde bulundu.