Politika Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile Başkan Kuzu 3.Döneme Aday

Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile Başkan Kuzu 3.Döneme Aday

Haber Tarihinde Yazıldı 0

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş tarafından bugün Çanakkale Anafartalar Spor Salonunda yapılan aday tanıtım toplantısında Çanlılar Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’yu yalnız bırakmadılar. Yaklaşık 300 kişilik bir grup ile Anafartalar Spor Salonuna çıkarma yapan Çanlılar, Salonda Başkan Kuzu Sloganları atarak salonu coşturdular. Diğer ilçelerden gelen partililer arasında salonda Başkan Kuzu sloganları ile ön plana çıkarken, Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş‘ta coşkuya ortak oldu.

x7120935321.JPG

Anafartalar Spor Salonu'nda yapılan törene; AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, eşi Kevser Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, MHP İl Başkanı Hakan Pınar, AK Parti ilçe başkanları, AK Parti belediye başkan adayları ve partililer katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Daha sonra konuşmalar yapıldı. AK Parti İl Başkanı AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan “Çanakkale bugün ayrı bir heyecanlı, gururlu. Genel seçimler geride kaldı. Beş sene artık bizler iktidardayız. İstiyoruz ki genel seçimlerde ortaya çıkan tablo, Cumhur İttifakı'nın ruhuyla beraber, yerel seçimlerle beraber uyumla Çanakkale'de devam etsin. İstiyoruz ki, yerelde de AK Parti iktidarda olsun ve gelecek 5 yılı hep beraber şekillendirelim. Bazı adaylarımızla yollarımızı değiştirdik. Ama yaptığımız iş dava bilinciyle yapılıyorsa hepsi değerlidir. Biz başkan değil kardeş, yoldaş seçilmeye adayız. Mütevazılıkla, samimiyetle gönül belediyeciliği diyoruz. Bu bir dava hareketidir” dedi.
Turan’ın ardından kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Kendi memleketimde aday tanıtımı olmasına rağmen Çanakkale de benim memleketim olduğu için bugün aday tanıtımında birlikteyiz. Adayımız Ayhan Gider, Çanakkale'ye büyük hizmetler etmiş, değerli bir Çanakkale aşığı. İnşallah Ayhan gelecek Ülgür gidecek, Çanakkale'nin yüzü gülecek” dedi.  Çanakkale'nin bu coğrafyanın, bu ülkenin mayası olan bir kent olduğunu belirten Kurtulmuş, “Çanakkale 20 milyon metrekare Osmanlı mülkünün özeti olan bir kenttir. Çanakkale destanların, hedeflerin kentidir. Çanakkale sadece burada 253 bin şehidimizin kanıyla yazılmış bir destan değil, Çanakkale aynı zamanda gelecek asırlara aktardığımız bir milli hedefimizdir. Taşı ve toprağıyla kahraman olmuş bir şehrimizdir. Bize bıraktıkları bu mirasın yalnızca bir kahramanlık destanı değil, aynı zamanda bir birlik ve beraberlik destanı olduğunu biliyoruz. Çanakkale kahramanlık destanı olduğu kadar, bu milletin birlik ve beraberlik ve geleceğe doğru kol kola yürümesinin destanıdır. Allah Çanakkale'yi geçilmez kılan ecdadımızın yolundan bizi asla ayırmasın” şeklinde konuştu. Konuşmasının ardından Numan Kurtulmuş, Çanakkale merkez, ilçeler ve beldelerdeki başkan adaylarının isimlerini açıklayarak, sahneye devam etti. Tören toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.31 Mart 2019 seçimlerinde Çanakkale'de Ayhan Gider açıklanırken, ilçelerde ise Biga Bülent Erdoğan, Çan Abdurrahman Kuzu, Lapseki Eyüp Yılmaz, Ayvacık Mehmet Ünal Şahin, Bayramiç Sadettin Arslan, Bozcaada Erdoğan Madak, Eceabat Adem Ejder, Ezine Güray Yüksel, Gelibolu Bülent Çetin, Gökçeada Muzaffer Dağlar, Yenice Veysel Acar olarak açıklandı. Beldeler ise Biga Gümüşçay Adnan Pastırmacı, Biga Karabiga Ahmet Elbi, Çan Terzialan Tuncay Göymen, Lapseki Umurbey Nail Pekşen, merkez Kepez Alper Altınok, Yenice Kalkım İbrahim Taşkın, Ayvacık Küçükkuyu Halil Zahit Mert, Ezine Geyikli Mevlüt Oruçoğlu, Gelibolu Evreşe Ali Kamil Soyuak, Gelibolu Kavakköy Yağmur Erçoban, Lapseki Çardak Ahmet Öztürk olarak açıklandı.