Güncel Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine GMKA’ dan Büyük Destek

Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine GMKA’ dan Büyük Destek

Haber Tarihinde Yazıldı 0

Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi yönünde yürütülen “Çan Çiçekleri Açıyor” projesi kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansına bir proje sunan Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne sağlanan 661.385.00TL hibe desteği ile projenin gerçekleşmesi sağladı.

x6910669207.JPG

Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi yönünde yürütülen “Çan Çiçekleri Açıyor” projesi kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansına bir  proje sunan Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne sağlanan 661.385.00TL hibe desteği ile  projenin gerçekleşmesi sağladı.
Proje kapsamında okulun Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Biyomedikal Cihaz, Teknolojisi ile Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanlarına ait atölyelerinin nitelikli işgücüne duyulan ihtiyacı karşılayabilmesi için  gerekli alt yapı malzemelerinin proje kapsamında okula kazandırılmasının ardından eğitimlere başlandı.
Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen tanıtımda açılış konuşmasını ve konu ile bilgiyi Okul Müdürü Ömer Faruk Aydın verdi.
Yapılan konuşmaların ardından gelen katılımcılara alınan malzemeler ve işleyişi hakkında bilgi verilerek derslere ne kadar faydalı oldukları gösterildi.
Gerçekleştirilen tanıtıma İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bal, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Cengiz Mete Yavuz, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Akpınar, STK Bakanları ve öğrenciler katıldı.