Eğitim & Sağlık Çan’da İstiklal Marşının Kabulünün 97. Yılı Kutlandı

Çan’da İstiklal Marşının Kabulünün 97. Yılı Kutlandı

Haber Tarihinde Yazıldı 0

x5747796893.JPG

İstiklâl Marşı'nın Kabulünün 97.Yıldönümü kutlama ve İstiklâl Şairimiz Mehemet Akif Ersoy'u anma programı Çan Belediyesi Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. Osman Çaneri Ortaokulu taradından gerçekleştirilen program Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşının okunması ile başladı. 
Günün anlam ve önemini belitren konuşmayı yapan  Osman Çaneri Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ayşe Taş'ın ardından okul öğrencileri tarafından hazırlanan ''İstiklal Marşımızın yazılması'' ile ilgili oyun sahnelendi.
İstiklâl Şairimiz Mehmet Akifin evinde hazırlanan video gösteriminin ardından şairimizin sözlerinden seçmeler ve İstiklal Marşı Oratoryosu seslendirildi.
Osman Çaneri öğrencilerinden Fatmanur Ser'in seslendirdiği ''İstiklal Marşı'na Cevap'' şiirinin ardından 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehemet Akif Ersoy'u anma günü programı kapsamında düzenlenen lise, ortaokul ve ilkokullar arasında yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra program sona erdi. 
Çan Belediyesi Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen programa Garnizon Komutanı Askerlik Şubesi Başkan Vekili Erkan Canhan, Çan  Belediye Başkanı Dr.Abdurrahman Kuzu, İlçe Jandarma Komutanı Jan.Yüzbaşı Cengiz Mete Yavuz, Çan İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bal, Çan Uygulamalı Birimler Yüksek Okulu Müdür Vekili Onur Șaylan, Çan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yakup Kılıçarslan, STK Başkan ve yöneticileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.