Politika CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ BÜLENT ÖZ, ÇAN’DA VATANDAŞLARA ÇAY SÖYLEYEREK SORUNLARINI DİNLEDİ

CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ BÜLENT ÖZ, ÇAN’DA VATANDAŞLARA ÇAY SÖYLEYEREK SORUNLARINI DİNLEDİ

Haber Tarihinde Yazıldı 0

CHP Çan İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen 'Çaylar Vekilden' programı kapsamında CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz , Çan Belediyesi Menderes Parkı´nda parti üyeleri ve vatandaşlarla buluştu.

x7774927020.jpg

CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın ve yönetim kurulu üyeleriyle parktaki masaları teker teker dolaşarak herkesin hal hatırını  soran CHP Çanakkale  Milletvekili Bülent Öz, vatandaşlarla çay içerek, sorunlarını dinledi. Öz, daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Binasına giderek burada ülke gündemini değerlendirdi.
Öz yaptığı konuşmada: “Ülke gündemi çok hızlı, sıcağı sıcağına daha birkaç gün önce Ankara´da Meclisin yanı başında bir terör saldırısı yaşadık. Maalesef çok sayıda askerimiz ve sivilimiz hayatını kaybetti. Bu olayı PYD üstlendi gibi birtakım açıklamalar oldu. Birileri üstlenecek ama Şehit olan askerimize, polisimize Allah´tan rahmet diliyoruz, terörü kınıyoruz, lanetliyoruz ama İdareciler olarak, siyasetçiler olarak bu işi sadece kınayarak özellikle ülkenin başında hükümette olanlar sadece terörü lanetleyerek, kınayarak hiçbir yere varılmayacağını bilinmesini istiyorum. Terörü yaşıyoruz terör yüzünden ülke ekonomimiz ayaklar altında. Kınamak yetmez tedbir almak lazım. 7 Haziran´da bir tablo oluşmuştu, halkımız bu Partiyi tek başına iktidara getirmeyerek koalisyon işareti vermişti. Ondan sonraki süreçte birden bire şehit vermeye başladık. Birden bire patlamalar olmaya başladı, bunla birlikte Cumhurbaşkanı, 'Eğer 400 Milletvekili vermiş olsaydınız bu kaosu yaşamazdı.' Başbakan 'AKP´yi indirirseniz beyaz toroslar kol gezmeye başlar' gibi bir takım söylemler dile getirdi. 7 Haziran´a kadar son 5 yılda 1 tek şehit vermişken 7 Haziran´dan sonra asker, polis şehit sayımız 300´ü geçti.   İnsan ister istemez bunun sorumlusu siz misiniz diyesi geliyor. Yani ister Doğu sorunu, ister Kürt sorunu deyin, bence bu sorun ne Kürt sorunudur nede Doğu sorunudur bu bir terör sorunudur. Bu işin çözüm yeri TBMM´dir. Kimse gizli ajandası olmadan, perde arkasında gizli gizli görüşmeden herkesin gelip Mecliste ne düşünüyorsa, ne konuşmak istiyorsa anlatması gerekiyor. Bu işin çözüm adresi bu diye düşünüyorum ” dedi. Öz, parti binasındaki konuşmasından sonra ilçe merkezinde bulunan esnafları ziyaret etti. CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın ile birlikte gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinde Öz, esnafın sorunlarını da dinledi.