Spor ÇAN'DA OFF-ROAD YARIŞLARI GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

ÇAN'DA OFF-ROAD YARIŞLARI GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Haber Tarihinde Yazıldı 0

Çan Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen Off-Road Trial Türkiye Şampiyonası ile Çan tarihine yepyeni bir imza daha atıldı.

x9619714617.JPG

Çan Belediyesi’nin öncülüğünde, 30-31 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Off-Road Trial Türkiye Şampiyonası ile Çan tarihine yepyeni bir imza daha atıldı. Çan’da böyle bir organizasyonun gerçekleştirildiği, Türkiye Trial Şampiyonası’nın 3. ayağı olan Çan yarışları görülmeye değerdi. 2 Gün boyunca yüzlerce seyircinin heyecanla ve merakla takip ettiği yarışlar, adeta yürekler ağızlarda izlendi.

            2 Gün boyunca heyecan dolu bir yarış geçiren pilotlar, hem bir ekip ruhuyla hareket edip, hem de rakiplerini her daim zorladılar. Yarışların kazanan pilot ve takımları ise şöyle:

KAPI

NO

TAKIM

PİLOT

CO PİLOT

1.ETAP PUAN

2.ETAP PUAN

TOPLAM PUAN

4 A

TELEFERİK OFFROAD (BASK)

AHMET KURT

SUAT SARPER

 

20

 

20

 

40

4 B

TELEFERİK OFFROAD (BASK)

ŞENCAN ÖZKURT

İSA ÜSTÜNDAĞ

7 A

AYDOFF TRIAL

TEAM (DOSD)

SEDA ÖZKUTLU

ŞAHHAYDAR ARGAÇ

 

15

 

17

 

32

7 B

AYDOFF TRIAL

TEAM (DOSD)

SONER ÖZKUTLU

MEHMET EMİR

6 A

TEXOFF

UĞUR DEMİRCİ

SAMET AYGÜL

 

13

 

15

 

28

6 B

TEXOFF

EMİRHAN KUTLU

ALİ

ÇAPAN

 

            Türkiye Trial Şampiyonası 3. Ayak Çan Yarışları’nın ardından yapılan kupa töreninde; 3.’üncü olan takım ve pilotlarına kupaları, Miller Oto A.Ş. adına Özkan Tek, 2.’nci olan takım ve pilotlarına kupaları, Kalenakliyat Genel Müdürü Ahmet Sert ve 1.’nci olan takım ve pilotlarına kupaları Çan Belediye Başkanı Dr.  Abdurrahman  Kuzu tarafından takdim edildi.
Off-Road Türkiye Trial Şampiyonası 3. ayak yarışlarının Çan’da yapılmasına öncülük eden Çan Belediye Başkanı Sayın Dr. Abdurrahman KUZU; “2 Gün boyunca Çan’da bambaşka etkinlikle, çok farklı bir heyecan yaşadık ve şunu da bir kez daha gördük ki Çanlılar her zaman yeniye ve yenilikçiye rağbet gösteriyorlar. Bu sebepten, talep ve rağbet olduğu sürece, bu ve benzeri organizasyonlarımızın devamını gelecek yıllarda da sağlarız. Off-Road yarışlarının Çan’da gerçekleşmesinde katkıları olan, başta Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Çan İlçe Kaymakamlığımıza, Çan İlçe Emniyet Müdürlüğümüze, TOSFED’e, BASK’a, Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik San. A.Ş.’ye, Başaran Organizasyon’a, Etili Seramik’e, Miller Oto A.Ş.’ye teşekkür ediyorum. 2 Gün süresince bizlere muhteşem bir görsel şölen yaşatan pilotlarımızın tümüne, ayrıca bu etkinliklerin olmazsa olmazları seyircileri, Çanlı vatandaşlarımız ile Türkiye’nin dört bir yanında gelen misafirlerimize, katılımları için çok teşekkür ediyorum. Son olarak dereceye giren pilotlarımızı da kutluyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.